Trofej Beograda – Novogodišnji Rukometni Turnir 2017 – Plasman prve tri ekipe i pojedinačna priznanja

Plasman prve tri ekipe i pojedinačna priznanja:

U kategoriji dečaka rođenih 2001. godine, i mlađi, učestvovalo je 16 ekipa iz Francuske, Slovenije, Crne Gore, Makedonije i Srbije.
Ekipni plasman: 1. URK Studentski Grad (Beograd), 2. RD Urban Scape (Škofija Loka – Slovenija), 3. RK Vojvodina (Novi Sad).
Najbolji pojedinci: igrač Nikola Stamenković (Studentski Grad), golman Mika Božnar (Urban Scape), asistent  Filip Terzić (Vojvodina).

U kategoriji devojčica rođenih 2001. godine, i mlađe. učestvovalo je 16 ekipa iz Rumunije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i Srbije.
Ekipni plasman: 1. RK Junior (Beograd), 2. ČSM Bukurešt (Bukurešt – Rumunija), 3. ŽRK Voždovac 1955 (Beograd).
Najbolji pojedinci: igrač Teodora Veličković (Junior), golman Raluka Sandulak (Bukurešt), asistent  Marina Stajić (Junior).

U kategoriji dečaka rođenih 2003. godine, i mlađi, učestvovale su 24 ekipe iz Francuske, Rumunije, Slovenije, B i H, Crne Gore, Makedonije i Srbije.
Ekipni plasman: 1. RK Partizan (Beograd), 2. URK Studentski Grad (Beograd), 3. RK Radnički (Obrenovac).
Najbolji pojedinci: igrač Aleksandar Cenić (Partizan), golman Ognjen Matić (Partizan), asistent Aleksa Bukvić (Studentski grad).

U kategoriji devojčica rođenih 2003. godine, i mlađe, učestvovalo je 16 ekipa iz Slovenije,  Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i Srbije.
Ekipni plasman: 1. RK Beograd (Beograd), 2. RK Berane 2003 (Berane – Crna Gora),  3. RK Kosmaj (Ralja).
Najbolji pojedinci: igrač Iva Đuran (Beograd), golman Anđela Stajić (Beograd), asistent Nikolina Dabetić (Berane).

U kategoriji dečaka rođenih 2005. godine, i mlađi, učestvovalo je 16 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Srbije.
Ekipni plasman: 1. URK Studentski Grad (Beograd), 2. RK Beograd (Beograd), 3. RK Prvi As (Bar – Crna Gora).
Najbolji pojedinci:  igrač Goran Gavrilović (Studentski Grad), golman Vanja Rogić (Studentski Grad), asistent Uroš Nikolić  (Beograd).

U kategoriji devojčica rođenih 2005. godine, i mlađe, učestvovalo je 5 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Srbije.
Ekipni plasman: 1. RK Beograd (Beograd), 2. DR ŠRAM S G (Sloven Gradec – Slovenija), 3. URK Studentski Grad (Beograd).
Najbolji pojedinci: igrač Azra Zulić (ŠRAM), golman Tijana Čeh (Beograd), asistent Sofija Kontar (Studentski Grad).

U svakoj kategoriji peharima i medaljama nagrađene su prve tri najbolje plasirane ekipe, i pojedinačim priznanjima najbolji igrač, golman i asistet.

Za M V P igrača 14. NRT proglašen je Lenart Klemenčić (2001) član RD Urban Scape (Slovenija) kome je pripao trofej ”Milenko Stojković” u znak sećanja na tragično nastradalog mladog rukometaša i učesnika na više NRT.

Najuspešniji trener 14. NRT Marko Vukčević iz RK Partizan – Beograd.